Prezident Trump nespolupracoval s Rusmi na ovplyvnení volieb v roku 2016

24. marca 2019

WASHINGTON 24. marca (WebNoviny.sk) – Vyšetrovanie špeciálneho prokurátora Roberta Muellera nenašlo dôkazy o tom, že by americký prezident Donald Trump spolupracoval s Rusmi na ovplyvnení volieb v roku 2016.

V nedeľu o tom informovalo ministerstvo spravodlivosti na základe správy z vyšetrovania, ktorú Mueller v piatok doručil ministrovi Williamovi Barrovi. Správa je výsledkom dvojročného vyšetrovania.

Mueller vyšetroval aj to, či sa Trump nedopustil marenia spravodlivosti. V tomto prípade však podľa ministra nie je dostatok dôkazov na očistenie prezidenta ani na to, že by spáchal trestný čin.

Barr v nedeľu zverejnil štvorstranový sumár zo správy. Ministerstvo pritom už v piatok informovalo, že Mueller neodporučil stíhanie ďalších osôb. Prezident Trump a tiež ďalší Republikáni vyšetrovanie opakovane označovali za „hon na čarodejnice“.

Gajdošovo ministerstvo odmieta špekulácie opozície a dalo preveriť vlastný tender na transportéry

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) - Rezort obrany dal preveriť vlastný tender na transportéry 4x4. Postup Ministerstva obrany SR skontroluje Úrad pre verejné obstarávani...

Viac k témam: americký prezident, prezidentské voľby v USA, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump nespolupracoval s Rusmi na ovplyvnení volieb v roku 2016 © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*