Prezidenta Zemana plánujú čoskoro prepustiť z nemocnice, čaká ho nabitý program

24. November 2021

24.11.2021 (Webnoviny.sk) – Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Prahe plánuje vo štvrtok prepustiť českého prezidenta Miloša Zemana. Informuje o tom portál Seznam Zprávy s odvolaním sa na dôveryhodné zdroje.

Vymenuje nového premiéra

Prezidenta by mali prepustiť vo štvrtok predpoludním, všetko však závisí od jeho aktuálneho zdravotného stavu a ranného rozhodnutia lekárov. Po prepustení by mal odísť na zámok v Lánoch, kde sa chystá v piatok vymenovať predsedu strany ODS Petra Fialu za premiéra.

Hovorca ODS Václav Smolka pre Seznam Zprávy potvrdil, že menovanie v piatok platí. Podľa jeho slov to potvrdil kancelár prezidenta, ale konkrétny čas upresnia až vo štvrtok.

Chcú pre prezidenta krátkodobé priepustky

Zatiaľ nie je jasné, či prepustenie Zemana z ÚVN bude krátkodobé alebo už prezident plánuje zostať mimo nemocnicu. Okrem menovania premiéra má česká hlava štátu v pláne aj stretnutia s ministerskými kandidátmi.

Mimoriadna správa! Vláda definitívne zatvorila školy na dlhšie už od zajtra, začína dištančná výučba

Žiaci slovenských škôl nečakane už od zajtra nepôjdu do školy. Čaká ich na dlhšie týždne a možno aj mesiace len dištančná výučba z domu. ...

Niektorí členovia prezidentovho lekárskeho konzília by podľa informácií spravodajského portálu boli radšej, ak by prezident zostal v nemocnici a dostával len krátkodobé priepustky. Šéf konzília Tomáš Zima sa už skôr vyjadril, že by odporučil pobyt v nemocnici s priepustkami do Lánov či na Pražský hrad na oficiálne akty.

Zemana hospitalizovali 10. októbra pre zhoršenie jeho chronického ochorenia. Pôvodne ležal na klinike intenzívnej medicíny ÚVN a minulý týždeň ho preložili z rehabilitačného oddelenia na lôžko dlhodobej starostlivosti.

Viac k témam: Hospitalizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidenta Zemana plánujú čoskoro prepustiť z nemocnice, čaká ho nabitý program © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*