Prezidentka Čaputová odcestovala na návštevu Slovinska, pozrie sa aj do národného parku

14. októbra 2021

14.10.2021 (Webnoviny.sk) – Zuzana Čaputová vo štvrtok ráno odcestovala na oficiálnu návštevu Slovinskej republiky. Hlava štátu sa stretne s prezidentom Slovinska Borutom Pahorom, ktorý ju do Slovinska osobne pozval.

Rokovať s ním bude nielen o rozvoji bilaterálnych vzťahov, ale aj o súčasnej situácii v kontexte pandémie a vyrovnávania sa s jej dôsledkami vďaka Plánu obnovy, či o procese rozširovania Európskej únie (EÚ) o krajiny západného Balkánu.

Riešiť budú aj klimatickú krízu

Obaja prezidenti prerokujú aj opatrenia na ochranu životného prostredia a riešenia klimatickej krízy.

Súčasťou delegácie budú zástupcovia samospráv štyroch krajských miest (Bratislava, Košice, Žilina a Trnava), ktorí sa zúčastnia na workshope o obehovej ekonomike a klimatickej adaptácii miest, ktorý organizuje hlavné mesto Ľubľana.

Navštívi aj Triglavský národný park

V priebehu dňa sa Čaputová stretne aj so slovinským predsedom parlamentu Igorom Zorčičom a premiérom Janezom Janšom.

Hlava štátu navštívi aj Triglavský národný park, ktorý má byť pre Slovensko inšpiráciou v kombinácii udržateľného rozvoja cestovného ruchu a ochrany prírody a biodiverzity bez zásahu človeka.

Viac k témam: Medzinárodné vzťahy, Návšteva, Zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová odcestovala na návštevu Slovinska, pozrie sa aj do národného parku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*