Prezidentka Čaputová povzbudzuje týrané ženy, aby sa nebáli vyhľadať pomoc

25. November 2021

25.11.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová povzbudzuje ženy, ktoré zažívajú partnerské násilie, aby vyhľadali pomoc. Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa odstránenia násilia páchaného na ženách.

„Viem, že cesta z násilia zďaleka nie je jednoduchá. Ale je to vždy neporovnateľne lepšia voľba ako život v násilí. Oranžová farba je farbou dnešného dňa, na celom svete nás spája, aby sme spoločne zastavili a predchádzali násiliu na ženách,“ povedala Čaputová.

Prezidentka skonštatovala, že ju teší, že sa za posledný rok podarilo presadiť zmenu, ktorú iniciovala a vďaka tejto iniciatíve v spolupráci s neziskovými organizáciami, ministerstvom spravodlivosti a políciou začali intervenčné centrá pre obete domáceho násilia pomáhať po celom Slovensku.

Viac k témam: Domáce násilie, Týranie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová povzbudzuje týrané ženy, aby sa nebáli vyhľadať pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Slováci na MS vo florbale postúpili cez Nemcov do štvrťfinále, kde na nich čakajú domáci Fíni

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentácia mužov vo florbale sa len druhýkrát v histórii prebojovala do štvrťfinále majstrovstiev sveta. Slováci na aktuálnom šamp...

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*