Prezidentka Čaputová sa zúčastní online samitu pre demokraciu, ktorý organizuje Biden

8. December 2021

8.12.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa zúčastní na samite pre demokraciu (Summit for Democracy), ktorý sa pre aktuálnu pandemickú situáciu uskutoční od 8. do 10. decembra online.

Ako informoval tlačový odbor prezidentskej kancelárie, samit je jednou z vlajkových iniciatív amerického prezidenta Joea Bidena a jeho zámerom je medzinárodná prezentácia toho, čo štáty robia v oblasti posilnenia demokracie a princípov právneho štátu pre svojich vlastných občanov.

Prezidentka sa okrem otvorenia samitu prezidentom Bidenom zúčastní aj na plenárnom rokovaní vedenom americkým prezidentom a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen a vystúpi aj v paneli k prevencii a boja proti korupcii.

Viac k témam: Demokracia, Korupcia, Právny štát, Summit, Summit for Democracy
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová sa zúčastní online samitu pre demokraciu, ktorý organizuje Biden © SITA Všetky práva vyhradené.

Po Slovákoch už aj Švédi a Fíni zverejnili svoju nomináciu na ZOH 2022, Lotyši zatiaľ majú širší káder

22.1.2022 (Webnoviny.sk) - Počas aktuálneho týždňa nepredstavila svoju nomináciu na ZOH 2022 len slovenská hokejová reprezentácia, ale aj jej súperi v základnej C-skupine...

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*