Prezidentka Čaputová si v Osvienčime pripomenula Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

27. januára 2020

27.1.2020 (Webnoviny.sk) – Doba je dnes síce iná a páchatelia používajú iné slová, podstata zla však zostáva rovnaká. Fašizmus je stále prítomný aj v našej spoločnosti.

Konštatovala to prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu, ktorý si pripomenula v pondelok v Osvienčime. „Nedovoľme, aby sa niekedy vrátil k moci,“ vyzvala na sociálnej sieti.

„Prišla som do Osvienčimu, aby som si pripomenula hrôzy fašizmu a vzdala úctu jeho obetiam. Nie je asi silnejší zážitok, ako počuť hovoriť preživších na mieste ich utrpenia. Ožívajú v nich spomienky na peklo, ktorému čelili, ale napriek tomu mám pocit, že v nich nie je zášť. Hlboko sa pred nimi skláňam,“ napísala v statuse.

Pripomenula, že medzi obeťami holokaustu boli aj desaťtisíce našich spoluobčanov, násilne odvlečených zo slovenských miest a dedín. Ako dodala, na istú smrť ich vtedy poslal ľudácky režim.

Zomrel člen Siene slávy slovenského hokeja, niekdajší útočník Slovanu Bratislava, Karol Fako

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - V sobotu vo veku 88 rokov zomrel člen Siene slávy slovenského hokeja Karol Fako. Niek...

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu vyhlásilo Valné zhromaždenia OSN 1. novembra 2005 na počesť oslobodenia najväčšieho nacistického vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau (Osvienčim) v roku 1945. Svet si v tento deň pripomína utrpenie šiestich miliónov Židov, ktorí boli obeťami holokaustu počas druhej svetovej vojny.

Viac k témam: fašizmus, Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová si v Osvienčime pripomenula Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*