Prípad vraždy mafiána Niguta je už na súde, obžalovanej dvojici vytýčil termín pojednávania

12. novembra 2022

12.11.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 8. a 9. decembra hlavné pojednávanie s Radovanom V. a Ladislavom A., ktorí sú stíhaní pre zločin úkladnej vraždy. Obžalobu na dvojicu podal Úrad špeciálnej prokuratúry v septembri tohto roku v súvislosti so smrťou príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta.

Našli sa pozostatky

Jeho pozostatky polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Identitu obete potvrdila následne analýza DNA.

Najvyšší súd SR potvrdil v apríli 2018 Nigutovi doživotný trest za členstvo v zločineckej skupine Róberta Okoličányho a viacero vrážd. Už vtedy bol však nezvestný a konalo sa proti nemu ako proti ušlému, pričom hľadaný bol aj Interpolom. Nigut zmizol v roku 2013 po tom, čo sa mu v lokalite Jahodná pri Košiciach nepodarilo na objednávku zavraždiť podnikateľa z Gelnice.

Štyria obvinení

Z vraždy Niguta obvinili pôvodne štyroch ľudí, okrem Radovana V. a Ladislava A. aj Františka D. ml. a Juraja B. Tí podľa medializovaných informácii spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Viac k témam: Mafia, Súd, Vražda, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípad vraždy mafiána Niguta je už na súde, obžalovanej dvojici vytýčil termín pojednávania © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*