Procedurálne návrhy opozície v parlamente neprešli, Matovič žiadal o odvolanie Glváča

18. júna 2019

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR otvorili 46. schôdzu parlamentu. V úvode viacerí poslanci predložili návrhy na doplnenie programu schôdze.

Nezaradený Martin Poliačik navrhoval, aby NR SR prerokovala Bezpečnostnú a obrannú stratégiu SR. Povedal, že je vládou schválená v roku 2017 a je potrebné ju prerokovať a schváliť parlamentom.

Výsledok dohľadu na výstavbe R4 a D7

Ján Marosz (OĽaNO) žiadal, aby minister dopravy informoval o výsledku dohľadu na výstavbe R4 a D7. Podľa jeho slov násypy obsahujú škodlivé materiály a občania musia poznať pravdu.

Poslanec Igor Matovič (OĽaNO) žiadal o odvolanie Martina Glváča (Smer-SD) z funkcie podpredsedu parlamentu NR SR. Dôvodom je, že si dopisoval s podozrivou z objednávky viacerých vrážd Alenou Zs. Poslankyňa Natália Grausová (ĽSNS) chcela, aby NR SR odsúdila premenovanie Vajanského nábrežia v Bratislave na Námestie T. G. Masaryka.

Policajti chytili opitého kamionistu aj podguráženého Miroslava so zákazom jazdiť

18.7.2019 (Webnoviny.sk) - Mnohí šoféri sú nepoučiteľní. Policajti v Banskobystrickom kraji chytili tento týždeň niekoľkých, ktorí sadli za volant posilnení alkoholom a n...

Poslanec Ján Budaj (OĽaNO) chcel, aby sa hlasovalo po každom prerokovanom bode. Eduard Heger (OĽaNO) požadoval, aby minister financií vysvetlil, ako chce dosiahnuť za šesť mesiacov vyrovnaný rozpočet. Žiadny z procedurálnych návrhov poslanci neodsúhlasili.

V piatky 21. a 28. júna sa hlasovať nebude

Ako povedal predsedajúci rokovania Béla Bugár, poslanci sa na poslaneckom grémiu dohodli, že v pondelok 24. júna rokujú od desiatej hodiny.

V piatky 21. a 28. júna sa hlasovať nebude o prerokovaných bodoch. Rovnako tak ani vo štvrtok 27. júna hlasovanie nebude, pretože niektorí poslanci odchádzajú na zahraničné pracovné cesty. Ak bude schôdza trvať aj v júli, tak hlasovanie nebude ani 1. a 2. júla z dôvodu zahraničnej pracovnej cesty viacerých zákonodarcov.

Plénum začalo rokovať o návrhu na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu novely zákona o používaní elektronickej pokladnice.

Viac k témam: Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Progresívne Slovensko, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Procedurálne návrhy opozície v parlamente neprešli, Matovič žiadal o odvolanie Glváča © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*