Prokuratúra objasní okolnosti napadnutia 11-ročného dievčaťa z Miloslavova, preskúma aj postupy polície

7. januára 2022

7.1.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave bezodkladne preskúmať zákonnosť postupu a konania orgánov činných v trestnom konaní týkajúcej sa napadnutia 11-ročnej žiačky základnej školy v obci Miloslavov pri Bratislave.

Krajskému prokurátorovi zároveň uložil povinnosť, aby sa udalosťami zaoberal komplexne, nielen z pohľadu trestnoprávneho, ale aj možného uplatnenia oprávnení prokurátora v netrestnej oblasti, a to starostlivosti o maloletých. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP SR) Dalibor Skladan.

Žilinka tiež vo veci nariadil správovú povinnosť vo vzťahu k trestnému odboru a netrestnému odboru GP SR, ktorých prokurátori budú vo veci vykonávať dohľad nad činnosťou podriadených prokurátorov. Generálny prokurátor si vyhradil aj pravidelné informovanie o stave trestného konania.

Incident sa mal udiať v nedeľu 2. januára v obci Miloslav. Upozornil na neho ako prvý denník Nový Čas. Tínedžeri mali vlákať 11-ročné dievča do areálu bývalého družstva. Tam ju zbili, opili a celú udalosť si nahrali na mobil.

Viac k témam: incident v Miloslavove, Napadnutie, Šikana, Šikanovanie, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra objasní okolnosti napadnutia 11-ročného dievčaťa z Miloslavova, preskúma aj postupy polície © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*