Putin chce zastaviť koronavírus týždňom plateného voľna, Moskva nariadila zákaz vychádzania

30. marca 2020

30.3.2020 (Webnoviny.sk) – Rusko chce zastaviť ďalšie šírenie koronavírusu pomocou týždňa pracovného voľna. Ide o jedno z viacerých opatrení vlády, ktoré v pondelok vstúpili do platnosti. Na príkaz prezidenta Vladimira Putina má väčšina ruskej spoločnosti odpočívať, platy však ľuďom pôjdu aj naďalej.

Supermarkety, lekárne a nemocnice ostanú otvorené. Obyvateľstvo má teraz ukázať „disciplínu a zodpovednosť“ a ostať doma, apeloval Putin na obyvateľov.

Viac o téme: Koronavírus

Starosta Moskvy Sergej Sobianin okrem toho v nedeľu večer oznámil zavedenie všeobecného zákazu vychádzania. Platiť má rovnako od pondelka. Ako dlho potrvá, však nie je jasné. Byt môžu opustiť len tí, čo potrebujú ísť do práce, k lekárovi alebo nakupovať, píše sa vo vyhlásení. Takéto obmedzenia platili doteraz len pre ľudí nad 65 rokov.

Mnohí Rusi však zjavne využívajú nútené voľno na cestovanie. Guvernátor Krasnodarského kraja Veniamin Kondratjev na službe Instagram uviedol, že hotelové rezervácie „doslova deň po prezidentovom nariadení prudko stúpli, predovšetkým v Soči“. Mnohí preto pochybujú o tom, že týždňové voľno je tým správnym prostriedkom na zastavenie šírenia vírusu.

Kiná a divadlá budú otvorené aj v nedeľu, Matovič ohlásil aj termín otvorenia fitness centier (video)

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - aktualizované 25. mája, 17:06Podmienky prevádzky vo vnútorných priestoroch verejného stravov...

Viac k témam: Koronavírus, pracovné voľno, Sergej Sobianin, zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin chce zastaviť koronavírus týždňom plateného voľna, Moskva nariadila zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*