Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanci

16. januára 2020

16.1.2020 (Webnoviny.sk) – Ruskí poslanci budú vo štvrtok hlasovať o menovaní nového premiéra. Stane sa tak deň po tom, čo prezident Vladimir Putin odštartoval nečakané zmeny vo svojom najužšom kruhu a na uvoľnenú premiérsku stoličku nominoval Michaila Mišustina.

Šéf Federálnej daňovej služby už dorazil do Štátnej dumy a stretol sa s poslancami. Očakáva sa, že dolná komora parlamentu jeho menovanie schváli.

Päťdesiattriročný Mišustin nahradí dlhoročného Putinovho spojenca Dmitrija Medvedeva, ktorý bol predsedom vlády posledných osem rokov. Medvedev rezignoval v stredu aj s celou vládou po tom, čo Putin navrhol výrazné zmeny v ústave, ktoré by ho mohli udržať pri moci aj po skončení jeho súčasného mandátu v roku 2024.

Viac k témam: rusky premiér, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

Deti v Centrách pre deti a rodiny museli obetovať na dlhé týždne pobyty u rodičov, osobné kontakty s blízkymi a nemohli sa venovať ani športu

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Deti z Centier pre deti a rodiny častokrát potrebujú nájsť sebadôveru a sebaúctu. Výrazne im v tom pomáha aj šport, vďaka ktorému si na...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*