Putin podporuje mierový proces na Ukrajine, ale len vôľa prezidenta Zelenského nestačí

11. októbra 2019

11.10.2019 (Webnoviny.sk) – Moskva podľa prezidenta Vladimira Putina podporuje mierové úsilie nového ukrajinského lídra, myslí si však, že momentálne nie je schopný presadiť predchádzajúce dohody.

Nemôže naplniť svoj sľub

Putin je toho názoru, že vlastná vôla ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského nestačí na to, aby sa mierový proces posunul dopredu. Putin sa tak vyjadril v piatok počas návštevy Turkeminstanu.

Zelenskyj „jednoducho nemôže“ podľa Putina pre nesúhlas ukrajinských krajne pravicových skupín a veteránov v konflikte naplniť svoj sľub stiahnutia zbraní z východnej Ukrajiny pod kontrolou separatistov.

Dohodli sa na voľbách

Ukrajinská centrálna vláda, Rusko a proruskí separatisti na východe Ukrajiny sa minulý týždeň dohodli na konaní regionálnych volieb v Donecku a Luhansku, dvoch regiónoch, ktoré separatisti ovládajú.

Meteorológovia varujú pred silným vetrom na horách, výstraha platí pre 11 okresov

27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stup...

Rovnako súhlasili, že stiahnu svoje sily z frontovej línie, aby tam mohli vzniknúť bezpečnostné nárazníkové zóny. Stiahnutie sa nakoniec neuskutočnilo pre ostreľovanie z oboch strán a hrozby ukrajinských zástancov tvrdej línie, že stiahnutiu zabránia.

Viac k témam: ruský prezident, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podporuje mierový proces na Ukrajine, ale len vôľa prezidenta Zelenského nestačí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*