Našli auto odsúdeného expolicajta, ktorý spolupracoval so zločineckou skupinou sátorovci

11. októbra 2019

11.10.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti objavili v Gabčíkove auto expolicajta Borisa D., ktorý bol za spoluprácu s gangom sátorovcov právoplatne odsúdený na 17 rokov väzenia. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje Policajný zbor SR, po ňom samotnom naďalej pátrajú.

Drevenák, ktorý bol stíhaný na slobode, nenastúpil do väzenia po tom, čo v utorok Najvyšší súd SR potvrdil jeho trest. Odsúdený bývalý policajt podľa výsledkov vyšetrovania poskytoval zločineckej skupine ešte v čase služby v polícii informácie a ovplyvňoval vyšetrovanie prípadov s nimi spojených.

Násilná a ekonomická činnosť

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v regiónoch Dunajskej Stredy, Galanty a Komárna, ale aj v iných mestách na území Slovenska a Maďarska v rokoch 1999 až 2010.

Lajosa Sátora zavraždili vlastní ľudia v decembri 2010 a jeho telo členovia gangu opakovane premiestňovali, aby ho polícia nenašla. Sátorovci súperili o priestor s gangom pápayovcov, ktorí v marci 1999 prišli o život v bare Fontána v Dunajskej Strede. Strelcov si údajne objednal Sátor.

Vodič prešiel do protismeru a narazil do betónového stĺpa, nehodu neprežila spolujazdkyňa (foto)

27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Jednu obeť si vyžiadala nehoda, ktorá sa stala v stredu v obci Nižný Čaj v okrese Košice - okolie. Ako informovala hovorkyňa košickej krajskej ...

Obeťami gangu boli tiež traja muži, takzvané biele kone, ktorých sa sátorovci zbavili, aby nemohli vypovedať v prípade podvodov s DPH. Na svedomí majú aj vraždu Vojtecha Ecsiho, člena konkurenčnej skupiny pápayovcov a jeho ochrankára Branislava Kotlana v apríli 2003. Informácie o pohybe Ecsiho dostali práve od vtedajšieho policajta Borisa D.

Falzifikáty policajných preukazov

Do trestnej činnosti sátorovcov patrí aj zločin falšovania verejnej listiny, keďže dvaja členovia získali falzifikáty preukazov príslušníkov Policajného zboru a Slovenskej informačnej služby a falošné povolenia.

Jeden z členov gangu bol stíhaný aj za krivé svedectvo a prísahu, pretože s komplicmi nepravdivo obvinili vtedajšieho prvého viceprezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka z korupcie.

Sledovali tým Spišiakovu diskreditáciu, odvolanie z funkcie a prepustenie z polície, pretože práve on hral úlohu pri odvolaní Borisa D. z funkcie.

Viac k témam: zločinecká skupina Sátorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Našli auto odsúdeného expolicajta, ktorý spolupracoval so zločineckou skupinou sátorovci © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*