Rakúsko sprísnilo opatrenia voči koronavírusu, najviac zasiahnu verejné podujatia

19. októbra 2020

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Rakúska vláda v pondelok sprísnila opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Verejné podujatia na otvorených priestranstvách bude môcť s účinnosťou od piatka navštíviť maximálne 1 500 ľudí. Počet účastníkov podujatí v uzavretých priestoroch bude obmedzený na tisíc osôb.

Opatrenia zasiahnu široké oblasti života vrátane návštev opery alebo zápasov futbalovej ligy. Stále platí povinnosť nosiť rúško, podávanie jedla a nápojov bude na verejných podujatiach zakázané. Organizátori ďalej musia všetkým účastníkom dopredu zabezpečiť miesta na sedenie.

Táto povinnosť neplatí pre podujatia v interiéroch s maximálnou účasťou šesť dospelých osôb a na vonkajších priestranstvách, kde bude počet účastníkov ohraničený na dvanásť ľudí.

„Bude to platiť všade. Týka sa to reštaurácií presne tak, ako kurzov jogy,“ uviedol po zasadnutí vlády kancelár Sebastian Kurz.

Združenie miest a obcí Slovenska chce, aby testovanie na COVID-19 bolo uskutočňované adresne

26.11.2020 (Webnoviny.sk) - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) chce, aby bolo testovanie obyvateľov na ...

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko sprísnilo opatrenia voči koronavírusu, najviac zasiahnu verejné podujatia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*