Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi

19. októbra 2020

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Slovinsko je ďalšou európskou krajinou, ktorá rozhodla o uplatnení celoštátneho zákazu nočného vychádzania s cieľom dostať pod kontrolu šírenie koronavírusu. Zákaz vychádzania od 21:00 do 6:00 bude platiť od utorka.

Slovinské úrady v pondelok uviedli, že zhromažďovať sa bude môcť maximálne šesť ľudí a pohyb medzi jednotlivými regiónmi bude zakázaný.

Slovinská vláda v reakcii na veľký rast počtu prípadov koronavírusu formálne opäť vyhlásila epidémiu. V pondelok krajina hlásila za predošlý deň 537 nových prípadov nákazy, pričom urobili 2 637 testov. Pozitívnych testov bolo prvý raz viac ako 20 percent.

V máji Slovinsko ako prvé v Európe vyhlásilo ukončenie pandémie, keďže vtedy počet nových prípadov klesol na jeden alebo dva denne. Zákazy vychádzania v súčasnosti platia aj vo Francúzsku a Belgicku.

Vieme prví! Plošné testovanie na Mikuláša nebude! Do Vianoc ich však spravia milióny

Mimoriadna správa! Vianočné celoplošné testovanie sa na Mikuláša neuskutoční. Do Vianoc ale chcú pretestovať milióny. ...

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*