Rakúsko uvoľňuje niektoré opatrenia, po Veľkej noci povolí otvorenie menších obchodov

6. apríla 2020

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Rakúsko po Veľkej noci povolí otvorenie menších obchodov vrátane stavebnín alebo záhradníctiev. Uvoľnenie opatrení prijatých v boji proti koronavírusu sa zatiaľ týka prevádzok s rozlohou do 400 štvorcových metrov.

Po zasadnutí vlády to oznámil v pondelok kancelár Sebastian Kurz. Od začiatku mája sa počíta s postupným otváraním celého maloobchodu. Činnosť by mohli čoskoro obnoviť napríklad kaderníctva.

Viac o téme: Koronavírus

V platnosti zatiaľ zostávajú obmedzenia pohybu, v rámci ktorých môžu ľudia do supermarketov len s rúškami na tvárach. Od tohto pondelka sa povinné zakrytie tváre rozširuje aj na prostriedky verejnej dopravy. Naďalej platí aj zákaz verejných podujatí.

S výnimkami, akou je napríklad predaj cez okienko, zostávajú predbežne zatvorené reštaurácie, hotely a tiež školy. Maturitné a záverečné učňovské skúšky sa však majú pri dodržaní potrebných bezpečnostných opatrení uskutočniť v štandardných termínoch, informuje agentúra APA.

Deväť paliet papierových utierok a tri palety kancelárskeho papiera do ružomberských škôl

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Textilné uteráky by po novom mali byť nahradené jednorazovými papierovými utierkami. Spoločnosť Eco-investment, ktorej majiteľom je Milan Fi...

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Veľká noc
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko uvoľňuje niektoré opatrenia, po Veľkej noci povolí otvorenie menších obchodov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*