Rodičia chceli predať 12-ročné dieťa na sobáš, ďalšia Slovenka si zavarila účelovým sobášom

1. marca 2019

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) – Šokujúci prípad riešila koncom februára národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii. Rodičia len 12-ročného dievčaťa sa dohodli s iným párom, že im dieťa predajú na sobáš za 1 500 eur.

Dve ženy a dvoch mužov z Nitry a Zlatých Moraviec už vyšetrovateľ obvinil zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajnému zboru Denisa Baloghová, 37-ročnému Marekovi R., 36-ročnej Márii R., 39-ročnému Slavomírovi K. a 39-ročnej Adriane K. hrozí trest na sedem až 12 rokov, stíhaní sú na slobode.

Deň pred sv. Valentínom zasahovali policajti aj v prípade účelového manželstva. Ako upozornila Baloghová, od toho skutočného sa líši tým, že je uzatvorené pre pobyt cudzinca v európskej krajine. Dvadsaťjedenročná Medzilaborčanka sa za 1 200 libier v škótskom Glasgowe vydala za 26-ročného Pakistanca.

Manžel, samozrejme, požiadal o povolenie na pobyt za účelom zlúčenia rodiny, čím zároveň mohol získať aj možnosť voľného pohybu v krajinách Európskej únie. S cestou a prípravou jej pomáhala ďalšia žena, 38-ročná Medzilaborčanka. Obidve už čelia obvineniam z prevádzačstva. Slovenkám hrozí trest na dva až osem rokov.

Viac k témam: migranti, obchodovanie s ľuďmi, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk – Rodičia chceli predať 12-ročné dieťa na sobáš, ďalšia Slovenka si zavarila účelovým sobášom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*