Roger Federer ovládol na Australian Open už 98. zápas vo dvojhre (video)

20. januára 2020

20.1.2020 (Webnoviny.sk) – Program úvodného hracieho dňa tenisového Australian Open síce narušil dážď, no napriek tomu si už niekoľko favoritov zabezpečilo postup do druhého kola. Pri rekordnej 21. účasti v hlavnej časti turnaja nezaváhal švajčiarsky tenisový velikán Roger Federer, ktorý vo svojom prvom vystúpení v Melbourne Parku poľahky zdolal Američana Stevea Johnsona 6:3, 6:2, 6:2.

Väčšina zápasu sa pre nepriazeň počasia odohrala pod zatvorenou strechou Arény Roda Lavera a halové podmienky 38-ročnému Švajčiarovi svedčali. Zahral 30 víťazných úderov, vrátane desiatich es. Po prvom servise vyhral 80% loptičiek a ani raz nestratil podanie. Zápas napokon trval iba 84 minút a rodák z Bazileja dosiahol už 98. singlové víťazstvo v hlavnej súťaži na Australian Open. Hrá ju pravidelne od roku 2000.

„Som rád, že som späť v Austrálii. Prvé kolo býva ťažké, ale pre mňa to bol dobrý zápas. Vynechal som ATP Cup, ale tvrdo som trénoval. Tiež som bol na dovolenke v Južnej Amerike, stretol som tam skvelých ľudí a potreboval som si trochu oddýchnuť. Myslím si, že som sa dobre naladil na túto sezónu a som šťastný, že kvalitný tréning sa dnes ukázal aj na kurte,“ povedal Federer v televíznom rozhovore s bývalým americkým tenistom Jimom Courierom.

Australian Open – dvojhra mužov – 1. kolo

Odmietnutie Istanbulského dohovoru neprináša podľa Beblavého nič okrem medzinárodnej hanby

25.2.2020 (Webnoviny.sk) - Okrem hanby hlasovanie o odmietnutí Istanbulského dohovoru Slovensku nič neprináša. Po hlasovaní Národnej ra...

  • pondelok

Roger Federer (Švaj.-3) – Steve Johnson (USA) 6:3, 6:2, 6:2

Viac k témam: Australian Open 2020, Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Roger Federer ovládol na Australian Open už 98. zápas vo dvojhre (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*