Rusi ostreľovali Nikopol oproti Záporožskej jadrovej elektrárni, podľa Grossiho si zahrávajú s ohňom (foto)

22. novembra 2022

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily vypálili v noci na utorok na ukrajinské mesto Nikopol takmer 60 rakiet. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinského vojenského predstaviteľa, nočné útoky boli pokračovaním nepretržitého celodenného ostreľovania mesta i okolitých dedín v priebehu pondelka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ostreľovali ťažkým delostrelectvom niekoľko dedín,“ napísal na Telegrame gubernátor Dnipropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko. Dodal, že pri ostreľovaní sa nikto nezranil a pohotovostní pracovníci kontrolujú postihnuté oblasti.

Nikopol sa nachádza v Dnipropetrovskej oblasti na druhej strane rieky Dnipro oproti Rusmi okupovanej Záporožskej jadrovej elektrárni. Mesto je podľa ukrajinských predstaviteľov od minulého piatka pod silnou ruskou paľbou.

Ruskí a ukrajinskí predstavitelia sa navzájom obviňujú z nedávneho ostreľovania jadrovej elektrárne, pričom šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi varoval, že ten, kto je zaň zodpovedný, sa „zahráva s ohňom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ostreľovanie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi ostreľovali Nikopol oproti Záporožskej jadrovej elektrárni, podľa Grossiho si zahrávajú s ohňom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*