Rusi posilňujú obranu mesta Tokmak v Záporožskej oblasti, pravdepodobne pre obavy z taktického prenikania ukrajinských síl

17. septembra 2023

17.9.2023 (SITA.sk) – Ruskí vojaci posilňujú obranu strategicky dôležitého mesta Tokmak v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny. Uviedla to v správe o vývoji vojny na Ukrajine spravodajská služba britského ministerstva obrany.

Správa naznačuje, že ruské jednotky zriaďujú ďalšie kontrolné stanovištia, budujú protitankové opevnenia a kopú nové zákopy v okolí mesta Tokmak, ktoré sa nachádza asi 16 kilometrov od frontovej línie. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tokmak sa má stať základným pilierom druhej hlavnej obrannej línie Ruska,“ predpokladá britské ministerstvo obrany. Britská vojenská spravodajská služba dodáva, že posilňovanie obrany mesta pravdepodobne poukazuje na rastúce obavy Ruska z taktického prenikania ukrajinských síl cez prvú obrannú líniu v severnej časti Záporožskej oblasti.

Ukrajinská strana uviedla, že v uplynulých dňoch z Tokmaku do mesta Melitopoľ evakuovali ruský „pasový úrad“ a odišli aj dôstojníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby a časť okupačnej administratívy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi posilňujú obranu mesta Tokmak v Záporožskej oblasti, pravdepodobne pre obavy z taktického prenikania ukrajinských síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*