Ruské lietadlá počas bombardovania zasiahli nemocnicu v provincii Idlib

5. mája 2019

BEJRÚT 5. mája (WebNoviny.sk) – Počas dnešného leteckého bombardovania v sýrskej provincii Idlib zasiahli nemocnicu v obci Hass. Vládne zložky pokračujú v útokoch v oblasti, v ktorej sa nachádzajú rebeli.

Počas najnovšej vlny útokov zomreli už desiatky ľudí a desaťtisíce ďalších opustili svoje domovy a ušli do bezpečia na sever. Je to najrozsiahlejšie bombardovanie za ostatné mesiace.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) uviedlo, že nemocnicu bombardovali ruské lietadlá. Podľa zástupcov centra ruské stíhačky od nedeľného rána vykonali viac ako 50 náletov v provinciách Idlib a Hama. Vládne a ruské jednotky podľa nich v nedeľu zabili najmenej šesť ľudí v rôznych oblastiach, ktoré kontrolujú rebeli.

Turecký minister obrany potvrdil, že v sobotu utrpeli zranenia dvaja tureckí vojaci po tom, ako bomba dopadla pri ich stanovište v provincii Hama.

Barcelona v kríze znižuje platy hráčov, vo švajčiarskom Sione pristúpili k tvrdším opatreniam

28.3.2020 (Webnoviny.sk) - Futbalisti španielskeho klubu FC Barcelona napriek počiatočnej iniciatíve nesúhlasili so znížením...

Viac k témam: Idlib, Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské lietadlá počas bombardovania zasiahli nemocnicu v provincii Idlib © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*