Rusko bude mať ťažkosti s protiofenzívou Ukrajiny, tvrdia analytici amerického ISW

24. apríla 2023

24.4.2023 (SITA.sk) – Všetky ruské výsadkové jednotky sú už zapojené do útočných alebo obranných operácií na Ukrajine a Rusko by na spustenie akejkoľvek ofenzívy muselo nasadiť značné zálohy.

Vyčerpané a dezorganizované

V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). Tí dodávajú, že ruské jednotky sú navyše vyčerpané a dezorganizované.

Podľa ISW práve vyčerpanosť, dezorganizácia a roztrieštenosť budú pravdepodobne predstavovať významné prekážky pre vyhliadky Ruska na obranu kritických sektorov frontovej línie v prípade plánovanej a avizovanej ukrajinskej protiofenzívy. Ruské jednotky na Ukrajine údajne operujú v decentralizovaných a do značnej miery degradovaných formáciách.

Mechanizovanú ofenzívu

Analytici taktiež prognózujú, že Ukrajina bude schopná viesť koordinovanú viacbrigádovú mechanizovanú ofenzívu s plným využitím deviatich brigád.

Ak sa však predpoklady ISW ukážu ako nesprávne, potom budú nesprávne aj niektoré jeho hodnotenia a pozorovania a vyhliadky Rusov na udržanie ich pozícií budú lepšie, ako sa uvádza v správe ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusko bude mať ťažkosti s protiofenzívou Ukrajiny, tvrdia analytici amerického ISW © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*