Šéf najvyššieho súdu Šikuta chce pre jeho podriadených viac asistentov a lepšie kancelárie

2. júna 2020

2.6.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda Najvyššieho súdu (NS) SR Ján Šikuta chce pre sudcov NS viac asistentov a lepšie kancelárie. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Svoju víziu vytvárania podmienok pre sudcov NS Šikuta prezentoval na utorkovom stretnutí s členmi Sudcovskej rady Najvyššieho súdu SR. Práve radu považuje Šikuta za dôležitého partnera v rámci internej komunikácie.

Kvalitné a rovnaké podmienky

Zároveň uviedol, že má záujem vytvárať rovnaké podmienky pre všetkých sudcov vrcholného orgánu všeobecného súdnictva.

Rovnosť sudcov by sa mala prejaviť vo veľkosti ich kancelárií a meniť sa bude aj počet sudcovských asistentov. Po novom by mal mať každý sudca NS SR dvoch.

Maďarsko je znepokojené šírením koronavírusu v Európe, opäť zavádza cestovné obmedzenia

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarská vláda v nedeľu oznámila, že opäť zavedie niektoré cestovné obmedzenia v súvislosti so šírením nového ...

„Je absolútne neprípustné, aby sudcovia dostávali kancelárie za trest, alebo za odmenu. Pre všetkých chcem vytvoriť kvalitné a najmä rovnaké podmienky“, povedal Šikuta.

O jedného asistenta viac

Šéf vrcholného orgánu všeobecného súdnictva má záujem vykonať pasportizáciu a rozdeliť kancelárie na plochy s rovnakou výmerou v metroch štvorcových. K tomuto kroku však bude môcť pristúpiť až po prevedení správy budovy na Kanceláriu Najvyššieho súdu SR.

Šikuta zároveň Sudcovskú radu informoval o zámere navýšenia počtu asistentov sudcov. Na začiatok má predstavu, že každý sudca by mal mať dvoch asistentov, čo je v porovnaní so súčasným stavom o jedného asistenta na sudcu viac.

Sudcovská rada Najvyššieho súdu SR je orgánom sudcovskej samosprávy, ktorý sa podieľa na riadení a správe Najvyššieho súdu SR a má kompetenciu vystupovať na ochranu práv a oprávnených záujmov sudcov, a to aj v oblasti vytvárania rovnakých pracovných podmienok a rovnomerného pracovného zaťažovania sudcov.

Viac k témam: súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf najvyššieho súdu Šikuta chce pre jeho podriadených viac asistentov a lepšie kancelárie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*