Šefčovič zamiešal karty, v prvom kole prezidentských volieb by boli na prvom mieste dvaja kandidáti

27. januára 2019

BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Ak by sa prezidentské voľby konali teraz, na prvom mieste by skončili dvaja kandidáti – Maroš Šefčovič a Robert Mistrík. Za oboch by hlasovalo 16,5 percenta voličov. Vyplýva to z prieskumu preferencií prezidentských kandidátov, ktorý uskutočnila agentúra Focus pre televíziu Markíza.

Na treťom mieste skončil Štefan Harabin s 11,7 percenta hlasov a za ním na štvrtej priečke sa umiestnil Béla Bugár, ktorého by volilo 10,1 percenta ľudí. Zuzanu Čaputová by volilo deväť percent opýtaných a Mariana Kotlebu 8,2 percenta opýtaných. Milan Krajniak by získal sedem percent hlasov respondentov.

Šefčovič je silným kandidátom

V prípade, že by sa do druhého kola dostali Šefčovič a Mistrík, víťazom by bol Šefčovič. Vyhral by aj v prípade, že by sa v druhom kole stretol s Harabinom alebo Bugárom. V prípade duelu Mistrík – Harabin by sa prezidentom stal Mistrík.

Podľa predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča sa ukázalo, že Šefčovič je silný kandidát. Má obavy, že „pobočník a pravá ruka Vladimíra Mečiara Štefan Harabin“ by sa mohol dostať do 2. kola.

O tom, či bude na prezidenta kandidovať Zuzana Čaputová alebo Robert Mistrík sa podľa Matoviča rozhodne za dva-tri týždne, ešte pred vytlačením volebných lístkov.

Harabin a Kotleba sú neprijateľní

Pre poslanca Andreja Hrnčiara (Most-Híd) nie sú výsledky prekvapením. „Urobíme všetko, aby sa Béla Bugár dostal do 2. kola,“ vyhlásil s tým, že pre neho sú Harabin a Kotleba neprijateľní. Most-Híd by podľa Hrnčiara podporil v druhom kole Mistríka, ak by bol jeho súperom Harabin.

V prieskume figuroval aj predseda parlamentu Andrej Danko (SNS), ktorý by získal 7,8 percenta hlasov. Danko však v nedeľu v televízii TA3 oznámil, že kandidovať na prezidenta nebude. Uviedol tiež, že SNS nepostaví do prezidentských volieb žiadneho kandidáta.

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Šefčovič zamiešal karty, v prvom kole prezidentských volieb by boli na prvom mieste dvaja kandidáti © SITA Všetky práva vyhradené.