Sekerov Dallas stále nepozná súpera v boji o Stanleyho pohár, Černákova Tampa prehrala piaty zápas (video)

16. septembra 2020

16.9.2020 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Dallasu zatiaľ nepoznajú svojho súpera vo finále bojov o Stanleyho pohár. Vo finále Východnej konferencie sa v zápase číslo 5 zrodilo víťazstvo New York Islanders nad Tampa Bay Lightning 2:1 po druhom predĺžení.

O predĺžení série rozhodol Jordan Eberle, ktorý skóroval v 93. min dlhočizného zápasu. Znamená to, že Erik Černák zatiaľ nedoplní vo finále svojho krajana Andreja Sekeru, ktorý tam postúpil s Dallasom. Tampa Bay vedie v sérii 3:2, zápas číslo 6 odohrajú vo štvrtok 17. septembra.

Hráči Tampy mohli konečne rozhodnúť

Na rozhodujúcom momente zápasu mal veľký podiel kapitán Islanders Anders Lee, ktorý v obrannom pásme zablokoval nevydarenú strelu obrancu Tampy Bay Kevina Shattenkirka a v nájazde dvoch proti jednému ideálne vysunul Eberleho, ktorý strelou bez prípravy nedal šancu Andrejovi Vasilevskému.

Hráči Tampy Bay mali na konci tretej tretiny a začiatku predĺženia ideálnu možnosť rozhodnúť zápas aj celú sériu, ale počas štvorminútového vylúčenia Anthony Beauvilliera za nebezpečnú hru vysokou hokejkou iba dvakrát vystrelili na bránku súpera.

Požiar areálu sladovne Sessler v Trnave si vyžiadal zásah hasičov, horí novopostavená časť objektu

23.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hasiči z Trnavy zasahujú pri požiari strechy areálu sladovne Sessler. Horí strecha budovy s plochou približne 50 x 80 metrov. Na mieste je podľ...

Na ľade im chýbal Point

Prvou hviezdou zápasu sa stal ruský brankár NY Islanders Semion Varlamov, ktorý si pripísal 36 zákrokov. Obranca Erik Černák odohral 26:40 min, k piatim bodyčekom pridal aj šesť zablokovaných striel súpera, čo bolo spolu s bekom Islanders Johnnym Boychukom najviac spomedzi všetkých aktérov na ľade.

Tampe chýbal v utorkovom zápase pre zranenie 25-bodový útočník Brayden Point, v najúdernejšom útoku Lightning ho nahradil Anthony Cirelli.

„Je náročné povedať, či by to bolo s Pointom iné. Je to ťažká otázka,“ reagoval tréner Tampy Bay Jon Cooper po tesnej prehre. „Snažil som sa zapadnúť do útoku a predvádzať svoju hru. Point je veľmi dôležitý pre tento tím. Utvorili sme pár dobrých šancí, ale chýbalo presnejšie zakončenie. Dúfam, že v šiestom zápase to vylepšíme,“ uviedol Cirelli na webe NHL.

Viac k témam: NHL, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Sekerov Dallas stále nepozná súpera v boji o Stanleyho pohár, Černákova Tampa prehrala piaty zápas (video) © SITA Všetky práva vyhradené.