Šesť vysokých škôl má nových rektorov, vymenoval ich prezident Kiska

30. januára 2019

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v stredu vymenoval šiestich rektorov vysokých škôl.

Nových rektorov má Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA), Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU), Univerzita Komenského v Bratislave (UK), Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove.

Kiskovo želanie rektorom

Prezident poprial rektorom dostatok energie, odhodlania a veľa úspechov. Cieľom slovenských vysokých škôl by malo byť podľa neho priblížiť sa k svetovým univerzitám, na to však treba väčší tlak na lepšiu kvalitu pedagogickej činnosti.

Rektorom Univerzity Komenského v Bratislave sa stal Marek Števček, ktorý od roku 2017 zastával funkciu prorektora UK pre legislatívu. Je členom Vzdelávacieho kolégia Slovenskej advokátskej komory i redakčných rád viacerých odborných časopisov.

Na čele Ekonomickej univerzity v Bratislave bude znovu stáť Ferdinand Daňo. Rektorom je od roku 2015. Sedem rokov bol dekanom Obchodnej fakulty EUBA a osem rokov prorektor EUBA.

Novým rektorom aj Fikar

Miroslav Fikar je novým rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Vo svojom volebnom programe uviedol, že úlohou vedenia univerzity je posilniť postavenie univerzity tak, aby bola rešpektovaným partnerom v európskom kontexte.

Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave povedie historička umenia Bohunka Koklesová, ktorá je vôbec prvou rektorkou školy.

Za rektora Vysokej školy medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove prezident vymenoval Mareka Storošku. V rámci pedagogickej a výskumnej činnosti v oblasti sociálnej práce sa špecializuje na tematiku krízovej intervencie, mediácie a filozoficko-etických východísk sociálnej problematiky.

Staronovou rektorkou Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach je Jana Mojžišová. Jej práce vo výskume infekčných chorôb psov a mačiek našli odozvu aj za hranicami Slovenska.

Zoznam nových rektorov, ktorých vymenoval prezident Andrej Kiska

Ferdinand DAŇO
Ekonomická univerzita v Bratislave

Miroslav FIKAR
Slovenská technická univerzita v Bratislave

Bohunka KOKLESOVÁ
Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave

Jana MOJŽIŠOVÁ
Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach

Marek STOROŠKA
Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove

Marek ŠTEVČEK
Univerzita Komenského v Bratislave

Viac k témam: Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA), prezident Slovenskej republiky, STU Slovenská technická univerzita, Univerzita Komenského v Bratislave, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Vysoké školstvo, vysoké školy
Zdroj: Webnoviny.sk – Šesť vysokých škôl má nových rektorov, vymenoval ich prezident Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*