Šipoš musí ubezpečiť Pellegriniho, že poslanci z klubu Slovensko už nenarušia žiadne živé vstupy

15. novembra 2023

15.11.2023 (SITA.sk) – Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš musí ubezpečiť predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), že žiaden poslanec z klubu nebude narúšať živé vstupy médií.

Pellegrini tak reagoval na incident, keď predseda hnutia Slovensko Igor Matovič ešte pred začiatkom živého vstupu začal verbálne útočiť na poslanca Jána Mažgúta (Smer-SD), ktorý mal byť súčasťou živého vstupu. Ten sa nakoniec neuskutočnil. Do momentu, kým Šipoš neuistí predsedu parlamentu, že sa podobný incident nezopakuje, dovtedy Pellegrini požiada médiá, aby žiadne živé vstupy z parlamentu nevysielali.

Nie je to z mojej strany nič osobné. Ak by sa takto správal poslanec zo strany Hlas-SD, PS alebo SaS, konal by som rovnako,“ povedal. V pléne s procedurálnym návrhom vystúpil poslanec Matovič, ktorý Pellegrininu odkázal, že by si nemal vytvárať nové pravidlá. Predseda parlamentu dal vypnúť Matovičovi mikrofón, keďže jeho návrh nebol procedurálny.

Viac k témam: Médiá, Poslanci, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Šipoš musí ubezpečiť Pellegriniho, že poslanci z klubu Slovensko už nenarušia žiadne živé vstupy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*