Slovenská športová rodina plače! Zomrel futbalový reprezentant

13. augusta 2020

Šikovný futbalista s viac ako 200 ligovými zápasmi na svojim konte zomrel na následky chorého srdca.

Veľmi smutná správa dnes zasiahla futbalovú obec. Bývalý československý futbalový reprezentant Pavol Biroš zomrel vo veku 67 rokov po dlhodobých problémoch so srdcom. Informoval o tom Slovenský futbalový zväz.

Na klubovej úrovni pôsobil Biroš v materskom Tatrane Prešov, Košiciach či Slavii Praha. V najvyššej súťaži si pripísal 212 štartov. Bol členom národného tímu, ktorý v Juhoslávii 1976 získal titul majstra Európy, aj keď do finálového turnaja nezasiahol.

S hráčskou kariérou skončil už vo veku 32 rokov. Ďalšie desiatky rokov sa venoval civilnému povolaniu sudcu. Toto odvetvie vyštudoval na univerzite v Prahe.