Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocnice

27. October 2021

27.10.2021 (Webnoviny.sk) – Slovinsku hrozí lockdown, pokiaľ krajina nezvládne súčasnú vlnu šírenia koronavírusu. Vyhlásil to v stredu minister zdravotníctva Janez Poklukar, ktorý poukázal na nízku mieru zaočkovanosti v malej alpskej krajine.

Viac o téme: Koronavírus

Ako dodal, Slovinsko zaznamenalo najvyšší denný počet nových prípadov nákazy od januára a lôžka v nemocniciach sa rýchlo zapĺňajú. Za posledných 24 hodín úrady potvrdili viac ako 3-tisíc nových prípadov, upozornil minister.

Podľa oficiálnych údajov je v Slovinsku proti koronavírusu plne zaočkovaných zhruba 53 % z celkového počtu dva milióny obyvateľov. Úrady podľa ministra plánujú otvoriť ďalšie oddelenia pre pacientov s ochorením COVID-19, keďže jednotky intenzívnej starostlivosti sú zaplnené na 92 %.

„Máme zbraň a prostriedky, a je to vakcinácia… A my ju nepoužívame,“ uviedol Poklukar.

Na letisku v Paríži zatkli muža podozrivého z vraždy saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Vo Francúzsku zatkli Saudskoaraba podozrivého z vraždy saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího. Spr...

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*