Smutná správa: Na koronavírus zomrel iba 53-ročný minister

29. júla 2020

Vo veku 53 rokov zomrel v stredu bosniansky minister pre záležitosti veteránov Salko Bukvarevič, u ktorého predtým potvrdili nákazu koronavírusom SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na štátnu televíziu BHRT.

Minister bol hospitalizovaný pre zdravotné komplikácie spôsobených vírusom a od pondelka bol napojený na pľúcnu ventiláciu. Bosna a Hercegovina, ktorá má približne 3,5 milióna obyvateľov, podľa AFP zaznamenala približne 11.000 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a viac ako 300 ľudí v spojitosti s ochorením COVID-19, ktoré vírus vyvoláva, zomrelo.

Miera nákazy v Bosne dosiahla takmer 100 prípadov na 100.000 obyvateľov. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň upozornila, že táto balkánska krajina patrí na základe tejto štatistiky medzi najviac postihnuté v Európe.

Bosnu a Hercegovinu tvoria moslimsko-chorvátska Federácia Bosny a Hercegoviny (51 percent územia) a Republika srbská (49 percent územia), ako aj neutrálny okres Brčko. Vo vláde sú úmerne zastúpení bosnianski Moslimovia (Slovania, ktorí konvertovali na islam), Srbi (pravoslávni) a Chorváti (katolíci). Bukvarevič bol vo vláde zástupcom Federácie Bosny a Hercegoviny.

Dôležitá správa! Matovič: Deti budú musieť nosiť rúška aj v školách

Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič je zástancom toho, aby žiaci v školách nosili rúška. Podľa prem...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*