Španielska polícia zasiahla v Barcelone proti krajne pravicovým demonštrantom

17. októbra 2019

17.10.2019 (Webnoviny.sk) – Španielska polícia vo štvrtok večer v Barcelone netradične nezasahovala proti demonštrujúcim stúpencom katalánskej samostatnosti, ale proti ich názorovým oponentom.

Stovky zástancov jednotného Španielska sa podvečer zišli na jednom z predmestí hlavného mesta Katalánska, aby protestovali proti snahám Kataláncov o väčšiu mieru autonómie.

Zahalené tváre a helmy

Polícia tak musela vo štvrtok oddeľovať demonštrantov za jednotné Španielsko od stúpencov katalánskej nezávislosti, korí stáli proti sebe na rovnakom námestí.

Väčšinu účastníkov demonštrácie za jednotné Španielsko tvorili stúpenci krajnej pravice, časť z nich mala zahalené tváre a na hlavách motorkárske helmy.

Tragédia! Bývalý skvelý futbalista a olympionik (38) spáchal samovraždu.

Niekdajší útočník bojoval s úzkosťami a depresiami, podľa jeho partnerky Ivany mal problémy aj s alkoholom. ...

Polícia proti nim zasiahla po tom, ako väčšia skupinka z nich začala „hajlovať“ a raziť si cestu k stúpencom katalánskej nezávislosti.

Násilnosti a strety s políciou

Zástancovia väčšej autonómie Katalánska či jeho samostatnosti vyšli vo štvrtok do ulíc už štvrtý deň po sebe, pričom ich predchádzajúce demonštrácie boli poznačené násilnosťami a stretmi s políciou.

Násilnosti vypukli v Katalánsku po tom, čo španielsky najvyšší súd v pondelok odsúdil deviatich katalánskych separatistických lídrov na pobyt vo väzení v trvaní od deviatich do 13 rokov.

Obvinenia z protištátnej činnosti súvisia s ich rolou, ktorú zohrali v rámci hnutia za nezávislosť Katalánska v roku 2017. Medzi odsúdenými sú významní politici z katalánskej vlády, vplyvní aktivisti a ľudia z prostredia kultúry.

Viac k témam: demonštrácia, Katalánsko, krajná pravica, protest, španielska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska polícia zasiahla v Barcelone proti krajne pravicovým demonštrantom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*