Spoločnosti podporujú letné aktivity zamestnancov a ich rodín

24. júna 2024

24.6.2024 (SITA.sk) – Slovenské firmy sa v lete zameriavajú na podporu rodín a voľnočasových aktivít svojich zamestnancov prostredníctvom rôznorodých benefitov. Poskytujú im širokú škálu letných výhod, ako napríklad Kia Slovakia tradične organizuje turistickú výzvu, ktorej sa môžu zúčastniť jednotlivci aj rodiny.

Poukážky na školské potreby

Táto výzva bude tento rok oznámená na začiatku prázdnin a potrvá do konca októbra. Pre jednotlivcov je náročnejšia, no zároveň dávame priestor celým rodinám, kde sú ciele pre jej splnenie jednoduchšie, ľahko dostupne, turisticky veľmi zaujímavé, v niektorých prípadoch aj náučné,“ uviedla spoločnosť.

Pre budúcich prvákov firma pripravuje kreatívne súťaže, s možnosťou získať nákupné poukážky na školské potreby.

Okrem toho poskytujeme zamestnancom benefit nákupu školských potrieb aj pre ostatné školopovinné deti. Nákup so školskými potrebami je doručený priamo do firmy a následne odovzdaný zamestnancom. Chceme tým šetriť našim zamestnancom čas, ktorý môžu po práci stráviť inak,“ dodal hovorca Kia Slovakia Tomáš Potoček.

Spoločnosť tiež organizuje výlety pre zamestnancov a ich rodiny, pričom ich nedávny výlet smeroval do Brna.

Najobľúbenejším je Kia Open Day, ktorý sa teší vysokej návštevnosti,“ konštatuje Potoček. Spoločnosť Dr. Max poskytuje zamestnancom kredit do cafeterie Benefit Plus, ktorý môžu využiť podľa vlastných predstáv. Cafeteria ponúka rôzne služby a produkty, vrátane dovolenkových pobytov a športových aktivít.

Zvýhodnené cestovanie

Železničná spoločnosť Slovensko síce neponúka osobitne „letné benefity“, no ponúka svojim zamestnancom a ich rodinám možnosť cestovať celý rok a vo všetkých jej vlakoch za cenu takzvaného režijného preukazu.

Po odpracovaní jedného roka majú zamestnanci zvýhodnené cestovanie aj v zahraničných krajinách,“ uvádza spoločnosť. Firma tiež poskytuje skrátený pracovný čas, Multisport kartu a príspevok do 3. piliera.

Najväčšou výhodou práce sú stabilita zamestnania a možnosť kariérneho rastu,“ dodáva za spoločnosť hovorkyňa Katarína Danková.

Letné tábory pre deti

BILLA Slovensko organizuje pre deti zamestnancov týždňové letné tábory a umožňuje zamestnancom využiť Multisport kartu zadarmo. „Okrem táborov ponúkame jedinečný splav pre zamestnancov,“ informovala hovorkyňa spoločnosti BILLA Jana Riečanská.

SPP vypláca svojim zamestnancom finančný príspevok na regeneráciu, ktorý môžu využiť na letné aktivity. Firma tiež poskytuje príspevok na rekreáciu, vrátane organizovaných viacdenných aktivít pre deti.

Našim zamestnancom poskytujeme pestrú ponuku benefitov, z ktorých časť je zameraná aj na podporu rodiny,“ oznámil riaditeľ komunikácie SPP Ondrej Šebesta. Tieto benefity prispievajú podľa jeho slov k zlepšeniu rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom zamestnancov a podnecujú ich k aktívnemu tráveniu voľného času s rodinou.

Viac k témam: Finančný príspevok, podpora rodín, pracovné benefity, Školské potreby
Zdroj: SITA.sk – Spoločnosti podporujú letné aktivity zamestnancov a ich rodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*