Šporar priletel do Lisabonu, portugalský klub má „belasým“ zaplatiť sedem miliónov eur

22. januára 2020

22.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovinský futbalový útočník Andraž Šporar podľa portugalského webu abola.pt v utorok neskoro večer priletel do Lisabonu, aby v priebehu stredy podstúpil lekársku prehliadku a následne spečatil svoj prestup z tímu slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava do tamojšieho klubu Sporting Lisabon.

Zmluva na 4,5 roka

Pre 25-ročného rodáka z Ľubľany je údajne pripravená zmluva na 4,5 roka, portugalský klub má „belasým“ zaplatiť 7 miliónov eur.

Táto suma podľa spomenutého zdroja ešte môže narásť o bonus v podobe ďalšieho milióna eur v prípade, ak Šporar v novom pôsobisku naplní stanovené gólové ciele.

Záujem mali aj iné kluby

Generálny riaditeľ „belasých“ Ivan Kmotrík ml. už minulý týždeň priznal, že klub z Tehelného poľa rokuje so Sportingom, v ktorom rozbehli profesionálnu kariéru aj neskorší najlepší svetoví futbalisti Cristiano Ronaldo a Luís Figo.

Deti na Slovensku boli v tomto roku terčom sexuálneho násilia doposiaľ v 284 prípadoch

26.9.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra SR eviduje k 31. júlu tohto roka 284 trestn...

Šporar v uplynulom kalendárnom roku strelil v 46 zápasoch až 36 gólov. O jeho služby sa podľa medializovaných správ údajne zaujímali škótsky Celtic Glasgow, ukrajinský klub Dynamo Kyjev či anglický Bristol City, samotný Kmotrík ml. priznal interes z krajín ako Anglicko, Španielsko či Francúzsko.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Šporar priletel do Lisabonu, portugalský klub má „belasým“ zaplatiť sedem miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*