Starosta Ružinova Martin Chren bude mať plat viac ako štyritisíc eur

30. januára 2019

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Starosta jednej z najväčších bratislavských mestských častí Ružinova Martin Chren bude zarábať 4 391,40 eura mesačne. Rozhodli o tom ružinovskí poslanci na stredajšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Podľa dôvodovej správy návrhu uznesenia patrí starostovi podľa zákona plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve vyčíslenej na základe údajov Štatistického úradu SR za predchádzajúci kalendárny rok a násobku podľa paragrafu 4 odseku 1 zákona.

Posledná známa priemerná mesačná mzda zamestnanca v národnom hospodárstve za predchádzajúci kalendárny rok zverejnená Štatistickým úradom SR je za rok 2017 vo výške 954 eur. Podľa zákona je starosta Ružinova zaradený do ôsmej platovej skupiny podľa počtu obyvateľov obce s násobkom 3,54. Základný plat Martina Chrena je tak 3 378 eur. Tento plat však miestne zastupiteľstvo môže zvýšiť až o 60 percent.

Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku, platy, platy starostov
Zdroj: Webnoviny.sk – Starosta Ružinova Martin Chren bude mať plat viac ako štyritisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*