Štáty Európskej únie musia podľa Seehofera spolupracovať, inak hrozí veľký príval migrantov

6. októbra 2019

6.10.2019 (Webnoviny.sk) – Štáty Európskej únie (EÚ) musia spolu lepšie spolupracovať v oblasti migrácie, inak riskujú hrozbu nového prívalu žiadateľov o azyl, ktorý by mohol byť väčší ako v roku 2015.

Pre nedeľňajšie vydanie denníka Bild sa tak vyjadril nemecký minister vnútra Horst Seehofer, ktorý počas týždňa absolvoval cesty do Turecka a Grécka.

Musíme urobiť viac, aby sme pomohli našim európskym partnerom s kontrolami na vonkajších hraniciach EÚ. Ak to neurobíme, zažijeme vlnu utečencov ako v roku 2015, možno ešte väčšiu,“ skonštatoval politik. Len Nemecko samotné v roku 2015 prijalo 890-tisíc migrantov.

Pre denník Die Welt sa Seehofer zase vyjadril, že Európa potrebuje urobiť viac v rámci pomoci Turecku pri vysporiadaní sa s miliónmi sýrskych utečencov.

Kollárovo hnutie Sme rodina mení názov, novela zákona sa dotkne aj kotlebovcov

12.10.2019 (Webnoviny.sk) - Hnutie Sme rodina – Boris Kollár sa po novom bude volať iba Sme rodina. Agentúre SITA to povedal líder hnutia Boris Kollár.Parlament...

Ministri vnútra členských krajín EÚ budú o migrácii rokovať počas stretnutia, ktoré sa uskutoční v utorok.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Štáty Európskej únie musia podľa Seehofera spolupracovať, inak hrozí veľký príval migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*