Strana Spolu si na sneme zvolí troch členov predsedníctva, témou bude aj volebný program

14. septembra 2019

14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Mimoparlamentná strana Spolu si na sobotňajšom sneme zvolí troch členov predsedníctva.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa strany Silvia Hudáčková, na miesta v predsedníctve majú piatich kandidátov. Témou bude aj volebný program koalície Progresívne Slovensko/Spolu.

Zvolia aj etickú komisiu

„Zvolíme si aj etickú komisiu. Strana má Etický kódex, v ktorom sú uvedené rôzne morálne a etické povinnosti, ktoré musia členovia dodržiavať. Ak kódex niekto poruší, tak komisia rozhodne, či bude sankcionovaný, prípadne aj zbavený funkcie,“ vysvetlila Hudáčková. Začiatok snemu je naplánovaný na 09:00 v Púchove.

Na ustanovujúcom sneme 14. augusta 2018 za predsedu strany zvolili Miroslava Beblavého. Podpredsedami Spolu sú Katarína Macháčková, Jozef Mihál a Erik Baláž. Do predsedníctva strany bolo zvolených ďalších osem členov.

Španielsky premiér chce požiadať o predĺženie núdzového stavu v krajine, malo by byť posledné

31.5.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsky premiér Pedro Sánchez požiada parlament o posledné predĺženie núdzového stavu v krajine. Malo...

Koalícia s progresívcami

Strana Spolu vytvorila začiatkom februára predvolebnú koalíciu s Progresívnym Slovenskom. Do volieb do Európskeho parlamentu vytvorili spoločnú kandidátku.

V júni oznámili, že budú spoločne kandidovať aj do najbližších parlamentných volieb. Za volebného lídra zvolili Michala Trubana.

V prieskume preferencií agentúry MVK zo začiatku septembra skončila koalícia PS/Spolu na druhom mieste so ziskom 13,3 percenta pred Kresťanskodemokratickým hnutím (9,4 percenta).

Voľby by vyhral Smer-SD (20,7 percenta). Rovnako druhá skončila koalícia PS/Spolu aj v prieskume agentúry FOCUS z konca augusta. Získala 14,9 percenta hlasov.

Viac k témam: snem strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Spolu si na sneme zvolí troch členov predsedníctva, témou bude aj volebný program © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*