Strašná tragédia! Muž zastrelil päť svojich detí aj manželku so svokrou, polícia našla telá v rodinnom dome

9. januára 2023

Muž zabil v rodinnom dome všetky svoje deti, manželku aj svokru. Polícia ich telá objavila po naliehaní príbuzných a ich priateľov.

Muž v americkom štáte Utah zastrelil svoju sedemčlennú rodinu vrátane piatich detí a potom obrátil zbraň proti sebe a vzal si život. Vo štvrtok o tom informovala polícia v USA, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Policajti v malom meste Enoch v Utahu našli v rodinnom dome osem tiel vrátane tela štvorročného dieťaťa. O pomoc políciu požiadali príbuzní a priatelia, ktorí mali o rodinu obavy.

Hovorca mesta Enoch uviedol, že policajti objavili v rodinnom dome mŕtvych troch dospelých a päť detí; všetci mali evidentne smrteľné strelné poranenia.

„Dôkazy naznačujú, že podozrivý si po zavraždení siedmich ďalších ľudí v dome vzal život,“ uviedlo mesto v oznámení a identifikovalo podozrivého ako 42-ročného Michaela Haighta.

Mŕtvi boli jeho manželka, jej matka a päť detí manželov – tri dievčatá a dvaja chlapci vo veku od štyroch do 17 rokov.

Vyšetrovanie prebieha a polícia oznámila, že v súvislosti so zločinom už nepátra po nikom ďalšom.

Enoch je vidiecke mesto s približne 7000 obyvateľmi v juhozápadnej časti Utahu. Nachádza sa okolo 3,5 hodiny jazdy autom od Salt Lake City, hlavného mesta štátu.

Tento štát je známy ako sídlo Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní, ktorá je známejšia pod označením mormóni. Ide o konzervatívne kresťanské spoločenstvo, ktoré kladie silný dôraz na rodinu, ale historicky podporovalo polygamiu.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*