Strašná tragédia! Streľba v gay bare, hlásia viacero mŕtvych a takmer 20 zranených

21. novembra 2022

Ďakujeme za rýchlu reakciu našim hrdinským zákazníkom, ktorí premohli ozbrojeného muža a ukončili tento nenávistný útok,“ píše klub na svojom Facebooku.

Päť obetí na životoch a 18 zranených si vyžiadala v noci na nedeľu streľba v nočnom klube, v ktorom sa stretávajú členovia LGBTI+ komunity, v meste Colorado Springs v americkom štáte Colorado. TASR o tom informuje na základe správ agentúry Reuters a AFP.

S ťažkým srdcom musím oznámiť, že v miestnom bare prišlo k streľbe… máme 18 ranených a päť mŕtvych,“ uviedla hovorkyňa miestnej polície Pamela Castrová. Zároveň uviedla, že polícia identifikovala podozrivého, ktorý sa nachádzal vnútri klubu a pri útoku utrpel zranenia.

Hovorkyňa uviedla, že na tiesňovú linku polície zavolal niekto s informáciou o streľbe v podniku Club Q krátko pred polnocou. Odmietla však konkretizovať, akú zbraň útočník použil, a nehovorila ani o motíve streľby.

Na webovom prehliadači Google je Club Q charakterizovaný ako „nočný klub orientovaný na gayov a lesby, v ktorom sa konajú tematické večery“.

V reakcii na streľbu uviedol Club Q na sociálnej sieti Facebook, že „je otrasený z nezmyselného útoku na našu komunitu“. „Ďakujeme za rýchlu reakciu našim hrdinským zákazníkom, ktorí premohli ozbrojeného muža a ukončili tento nenávistný útok,“ píše klub.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*