Stratilo sa vojenské lietadlo s 38 cestujúcimi, smerovalo na základňu na Antarktíde

10. decembra 2019

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Čilská armáda v pondelok večer stratila kontakt s lietadlom, v ktorom sa viezlo 38 ľudí na základňu na Antarktíde. Na palube C-130 Hercules sa nachádzalo 17 členov posádky a 21 pasažierov, vrátane troch civilistov. Na čilskej základni mali skontrolovať palivové vedenie a ďalšie zariadenie.

Prezident Sebastián Piňera na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že sa spolu s ministrami obrany a vnútra nachádzajú na veliteľstve vzdušných síl a monitorujú situáciu.

Lietadlo vzlietlo o 16:55 tamojšieho času z Punta Arenas. Kontakt stratili o 18:13, pričom pilot nevyslal núdzový signál. Predstaviteľ armády miestnym médiám potvrdil, že po stroji už pátrajú a v oblasti, kde by sa mal nachádzať, je loď. Podľa neho mal pilot bohaté skúsenosti.

Viac k témam: lietadlo, lietadlo KC-130 Hercules
Zdroj: Webnoviny.sk – Stratilo sa vojenské lietadlo s 38 cestujúcimi, smerovalo na základňu na Antarktíde © SITA Všetky práva vyhradené.

5 typov šéfiek: Ako s nimi vyjsť, aby vám to v práci klapalo?

O tejto práci ste snívala a teraz ju máte. Nič vám nebráni v tom sa do nej ponoriť a tešiť sa na prípadné povýšenie. Aj keď … Jeden malý problém by tu bol. Vaša šéfka....

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*