Témou predčasných volieb vo Veľkej Británii sa stal chorý chlapček v premiérovom vrecku

10. decembra 2019

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Hoci predčasné parlamentné voľby vo Veľkej Británii, ktoré sa uskutočnia už tento štvrtok, boli vyvolané brexitom, a vzťah jednotlivých strán k brexitu je aj ich hlavnou témou, v pondelok ju zatlačil do úzadia štvorročný chorý chlapček ležiaci na zemi v čakárni v nemocnici v Leedse.

Kauze okolo fotografie sa podrobne venujú všetky hlavné médiá a Labouristická strana ju aktuálne používa ako hlavnú zbraň proti premiérovi Borisovi Johnsonovi a jeho konzervatívcom. Na fotografii, ktorá ešte viac vyhrotila už i tak napätú situáciu pred voľbami, je štvorročný Jack Williment, ktorý počas čakania na výsledky u lekára leží v nemocnici na zemi a je prikrytý matkiným kabátom.

Symbol zlého stavu nemocníc

Médiá podporujúce labouristov začali fotografiu prezentovať ako symbol zlého stavu britských nemocníc a celého britského zdravotníctva, ktoré je pod konzervatívcami finančne poddimenzované. To už uznávajú aj samotní konzervatívci a sľubujú nápravu.

Tému dňa z fotografie spravil denník Daily Mirror, ktorý podporuje labouristov. Fotografiu v pondelok zverejnil na titulnej strane, aj s rozhovorom s chlapcovou matkou, ktorá hovorí, že síce doteraz vždy volila konzervatívcov, ale po najnovších skúsenostiach s britským zdravotníctvom bude po prvýkrát v živote voliť labouristov.

Trump pripravuje USA na veľmi ťažké týždne, dodržiavanie opatrení je otázkou života a smrti

1.4.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump varoval Američanov, aby sa pripravili na “poriadne zlé dva týždne"...

Johnson sa nechcel pozrieť na fotku

Podľa britských médií to však bola až následná reakcia premiéra Johnsona, ktorá z neho spravila hlavného porazeného dňa. Johnson sa totiž na fotografiu, ktorú mu počas rozhovoru ukazoval na svojom mobile reportér televízie ITV, vytrvalo odmietal pozrieť a namiesto toho hovoril do kamery frázy o podpore zdravotníctva.

Najväčší trapas pre Johnsona prišiel až na konci interview, keď ho reportér vyzval, aby mu vrátil telefón, ktorý sa medzičasom „zázračne“ ocitol v premiérovom vrecku.  Až vtedy vysvitlo, že Johnson, zrejme v záujme toho, aby ho novinár neustále dotieravo nekonfrontoval s inkriminovanou fotografiou, mu mimo kamery zobral z ruky mobil a strčil si ho do vrecka.

„Odmietate sa pozrieť na tú fotografiu. Zobrali ste mi telefón a dali ste si ho do vrecka, pán premiér,“ povedal na konci rozhovoru novinár Johnsonovi. Ten vybral mobil z vrecka, pozrel sa naňho, povedal, že ide o „strašnú, strašnú fotografiu“ a s ospravedlnením telefón vrátil novinárovi.

Viac k témam: Brexit, britský premiér, parlamentné voľby vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Témou predčasných volieb vo Veľkej Británii sa stal chorý chlapček v premiérovom vrecku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*