Streľba v akvaparku: Hlásia mŕtvych, obeťou aj dieťa

17. apríla 2023

Útočníci po streľbe poškodili bezpečnostné kamery a z miesta činu ušli. Polícia po neznámych páchateľoch stále pátra.

Sedem obetí na životoch si v sobotu v strednej časti Mexika vyžiadala streľba, ktorú v akvaparku spustila skupina neznámych páchateľov. Medzi obeťami je aj jedno dieťa, informovala v nedeľu agentúra AFP.

Polícia „prišla na miesto činu, kde našla nábojnice a telá troch žien, troch mužov a sedemročného dieťaťa. Jedna osoba bola vážne zranená,“ uviedla vo vyhlásení radnica mesta Cortazar v štáte Guanajuato, kde sa útok odohral.

Z výpovedí svedkov vyplýva, že útočníci sa vydali cielene k tejto skupine ľudí a spustili do nej paľbu. Následne mechanicky poškodili bezpečnostné kamery a z miesta činu ušli, uviedli úrady. Útok vyvolal paniku návštevníkov akvaparku – dospelých a detí.

K útoku v akvaparku La Palma došlo v posledný deň jarných školských prázdnin.

Prosperujúci priemyselný štát Guanajuato sa vyznačuje vysokou mieru kriminality v dôsledku sporu medzi zločineckou skupinou Santa Rosa de Lima a kartelom Jalisco New Generation, ktorý sa venuje krádežiam pohonných hmôt a obchodovaniu s drogami.

Od roku 2006, keď mexická vláda – kontroverzne – nasadila do boja proti drogovým kartelom armádu, bolo v Mexiku zaznamenaných viac ako 350.000 vrážd. Väčšina z nich je pripisovaná zločineckým gangom.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*