Streľbu v nemeckých baroch neprežilo deväť ľudí, podozrivého páchateľa našli mŕtveho (video)

20. februára 2020

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – V nemeckom meste Hanau zomrelo počas streľby v dvoch takzvaných shisha baroch osem ľudí. Prvý prípad sa stal približne o 22:00 tamojšieho času. Z miesta videli odchádzať čierne auto. Ďalších päť osôb je zranených. Polícia vo štvrtok ráno informovala, že podozrivého páchateľa našli mŕtveho v jeho byte, kde bolo aj ďalšie telo.

Polícia predtým uzavrela oblasť a do pátrania zapojila aj helikoptéru. V krátkej správe nezverejnili žiadne informácie o obetiach a dodali, že motív činov nie je známy. V prvom bare s vodnými fajkami zomreli traja ľudia a jedna osoba utrpela vážne zranenia. V druhom páchateľ zabil päť ľudí. Neskôr sa počet obetí incidentu na týchto dvoch miestach zvýšil ešte o jednu osobu.

Starosta mesta Claus Kaminsky pre noviny Bild uviedol, že mesto „zažilo strašný večer, na ktorý budú spomínať so smútkom“. Hanau sa nachádza približne 20 kilometrov východne od Frankfurtu a žije v ňom zhruba stotisíc obyvateľov.

Nemecká tlačová agentúra dpa informovala, že tamojším policajtom prišli pomôcť aj kolegovia zo susedného Bavorska.

Viac než sto hasičov bojuje s požiarom v Oščadnici, na pomoc im letel aj vrtuľník (foto)

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Viac ako stovka dobrovoľných a profesionálnych hasičov stále zasahuje pri rozsiahlom požiari lesného rúbaniska v Oščadnici. V miestnej časti Lal...

Viac k témam: Hanau, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Streľbu v nemeckých baroch neprežilo deväť ľudí, podozrivého páchateľa našli mŕtveho (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*