Štyri malé deti prežili haváriu lietadla v Kolumbii, po džungli sa potulovali 40 dní, kým ich našli vojaci

10. júna 2023

10.6.2023 (SITA.sk) – Štyri domorodé deti prežili haváriu lietadla v Amazonii, pri ktorej zahynuli traja dospelí. Deti, ktorých matka prišla o život, sa následne 40 dní potulovali po džungli, kým ich našli kolumbijskí vojaci.

Neboli zverejnené žiadne podrobnosti o tom, ako štyria súrodenci vo veku 11 mesiacov, štyri roky, deväť rokov a 13 rokov dokázali prežiť sami tak dlho.

Deti džungle a Kolumbie

Prezident Gustavo Petro ich označil za „príklad prežitia“ a podotkol, že tento príbeh sa zapíše do histórie. „Zachránila ich džungľa,“ povedal Petro. „Sú deťmi džungle a teraz sú aj deťmi Kolumbie.“

Letecké nešťastie sa stalo 1. mája v ranných hodinách, keď jednomotorové vrtuľové lietadlo Cessna so šiestimi pasažiermi a pilotom pre poruchu motora vyhlásilo núdzový stav.

Malé lietadlo sa zakrátko stratilo z radarov a začalo sa horúčkovité pátranie po preživších. Dva týždne po havárii, 16. mája, pátracia skupina našla lietadlo v hustej časti dažďového pralesa a v ňom telá troch dospelých na palube, ale po malých deťoch nebolo ani stopy.

Natrafili na detské stopy

Kolumbijská armáda vytušila, že by mohli byť nažive, a preto zintenzívnila pátranie. Do oblasti priletelo 150 vojakov so psami. Pri pátraní pomáhali aj desiatky dobrovoľníkov z domorodých kmeňov.

Počas pátrania vojaci natrafili v džungli na detské stopy, ktoré ich viedli k presvedčeniu, že deti ešte žijú. Našli taktiež dojčenskú fľašu, plienky a kúsky ovocia, ktoré vyzerali, ako keby ich hrýzli ľudia.

Deti nakoniec ako prvý našiel jeden zo záchranárskych psov, ktorých vojaci vzali do džungle.

Viac k témam: Deti, Havária lietadla
Zdroj: SITA.sk – Štyri malé deti prežili haváriu lietadla v Kolumbii, po džungli sa potulovali 40 dní, kým ich našli vojaci © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*