Súd sa postavil Erdoganovmu režimu, oslobodil aktivistov obvinených z pokusu o prevrat

18. februára 2020

18.2.2020 (Webnoviny.sk) – Súd v tureckom Istanbule prijal v utorok nečakané rozhodnutie, keď oslobodil deviatich predstaviteľov mimovládnych organizácií, ktorých obžaloba vinila zo snahy o uskutočnenie štátneho prevratu a prokurátor pre nich žiadal doživotné tresty.

Turecká opozícia a zahraničie označovali tento prípad za súčasť politických procesov proti odporcom režimu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Medzi údajnými strojcami prevratu boli okrem iných Yigit Aksakoglu, ktorý vedie mimovládku na pomoc deťom zo znevýhodnených rodín, či Osman Kavala, ktorý organizuje kultúrne podujatia.

Všetci sa „prehrešili“ tým, že v roku 2013 zorganizovali v Istanbule demonštráciu proti plánom vlády postaviť v obľúbenom mestskom parku nové nákupné centrum. Tento protest neskôr prerástol do celonárodného protestného hnutia proti vtedajšiemu premiérovi a dnešnému prezidentovi Erdoganovi.

V Toskánsku sa zrútil veľký cestný most, aj napriek praskline dostal od kontrolórov zelenú (foto)

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - V talianskom Toskánsku sa v stredu zrútil veľký cestný most cez rieku Magra. Vďaka celoštátnym obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom sa na ňom ...

Proces s lídrami vtedajších protestov sa okrem deviatich osôb, ktoré v utorok zbavili obvinení, týka aj ďalších siedmich ľudí. Tí však v obave pred politickými perzekúciami radšej ušli do zahraničia.

Viac k témam: súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd sa postavil Erdoganovmu režimu, oslobodil aktivistov obvinených z pokusu o prevrat © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*