Súd v Belfaste odmietol tvrdenia, že brexit bez dohody poškodí mierový proces

12. septembra 2019

12.9.2019 (Webnoviny.sk) – Súd v severoírskom Belfaste vo štvrtok odmietol tvrdenia, že stratégia brexitu britskej vlády poškodí mierový proces v Severnom Írsku. Bola to najnovšia zo série právnych výziev proti plánom britského premiéra Borisa Johnsona.

Tri súvisiace prípady tvrdili, že odchod Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ) bez dohody 31. októbra naruší zmluvy medzi britskou a írskou vládou, ktoré uzavreli počas mierového procesu.

Sudca vrchného súdu v Belfaste Bernard McCloskey uviedol, že tento argument patrí do sveta politiky, nie práva. „Prakticky všetky zhromaždené dôkazy patria do sveta politiky, tak národnej, ako aj nadnárodnej,“ povedal.

Ak sa navrhovatelia rozhodnú voči súdu odvolať, prípad by sa mohol spojiť s ďalšími dvoma právnymi spormi proti brexitovým plánom Borisa Johnsona, ktoré na budúci týždeň prejedná britský najvyšší súd.

Francúzska polícia mobilizuje posily, v Paríži budú protestovať žlté vesty aj enviroaktivisti

20.9.2019 (Webnoviny.sk) - Paríž čakajú cez víkend viaceré protesty, francúzska metropola preto mobilizuje tisícky policajtov, ktorých úlohou bude chrániť pamiatky a vlád...

Viac k témam: Brexit, britský premiér, No deal brexit (Brexit bez dohody)
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v Belfaste odmietol tvrdenia, že brexit bez dohody poškodí mierový proces © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*