Súd v Moskve nariadil nové vyšetrovanie prípadu režiséra Serebrennikova

15. apríla 2019

MOSKVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Moskovský súd nariadil odborníkom, aby znova vyšetrili prípad známeho ruského filmového a divadelného režiséra Kirilla Serebrennikova, ktorý je obvinený zo sprenevery.

Počas pondelkového pojednávania podporil podnet režisérovej obhajoby, ktorá tvrdí, že obvinenia voči nemu sú založené na chatrných záveroch z predošlého vyšetrovania financií jeho divadla. Súd zároveň odročil ďalšie pojednávania o dva mesiace.

Pondelkové rozhodnutie súdu prišlo týždeň po tom, čo Serebrennikova prepustili z domáceho väzenia, kde bol od augusta 2017.

Režisér a niekoľko jeho spolupracovníkov čelí obvineniam zo sprenevery vládnych fondov na divadelný projekt. Serebrennikov obvinenia zamietol ako absurdné. Mnohí Rusi obvinenia voči umelcovi považujú za trest za jeho protivládne postoje.

Tínedžerky údajne plánovali deväť vrážd, spísali si mená obetí aj spôsoby odstránenia dôkazov

MIAMI 20. apríla (WebNoviny.sk) - V americkom štáte Florida zatkli dve tínedžerky, ktoré údajne plánovali zavraždiť deväť ľudí. Informovali o tom cez víkend americké médi...

Viac k témam: sprenevera, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v Moskve nariadil nové vyšetrovanie prípadu režiséra Serebrennikova © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*