Šup do reštiky či na pivo! Čo nás čaká vo vnútri týchto prevádzok a aké opatrenia budú platiť pre ne od stredy?

18. mája 2020

V rámci štvrtej fázy uvoľnenia opatrení, ktorá bude účinnosti od stredy, budú otvorené aj reštaurácie, bary či krčmy v interiéri.

Reštaurácie a stravovacie zariadenia od stredy môžu otvoriť aj interiéry prevádzok. Detaily nie sú do utorka známe.

Uvoľniť by sa mali aj pravidlá pre jedálne v ubytovacích zariadeniach. Predlžujú sa maximálne otváracie hodiny reštaurácií, krčiem, kaviarní a podobných podnikov z ôsmej na desiatu hodinu večer.

Naďalej však platí, že aj vo vnútri budú môcť byť stoly od seba vzdialené najmenej dva metre (ich rohy) a pri jednom budú môcť sedieť maximálne dve osoby. To však neplatí, ak ide o rodinu s deťmi. Tie však nemusia byť neplnoleté, v pohode si posedia aj rodiny s dospelými deťmi. Nejde tu primárne o vek. Ide o to, že táto rodina sa stretáva, čiže tam pravdepodobne nehrozí prenos nákazy.

Poslanci rokujú o novele upravujúcej voľbu generálneho prokurátora, smeráci a kotlebovci „Lex Lipšic“ kritizujú (naživo)

4.6.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR (NR SR) začali vo štvrtok počas druhého rokovacieho dňa ôsmej schôdze rozpravu k novele zákona o prokuratúre, ktorej c...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*