Takmer dvesto dobrovoľníkov čistilo okolie Liptovskej Mary od smetí, akcia ešte neskončila

16. apríla 2021

16.4.2021 (Webnoviny.sk) – Do prvého dňa environmentálnej akcie Čistenie Liptovskej Mary sa zapojilo takmer 200 dobrovoľníkov. Ako informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov, dobrovoľníci sa pohybovali v okolí Liptovskej Mary individuálne a na zber a koordináciu podujatia dohliadali aj členovia Stráže prírody Tatranského národného parku.

Vyčistenie okolia Liptovskej Mary je každoročnou aktivitou liptovskej organizácie cestovného ruchu.

„Práve tento čas je ideálny na to, aby sme okolie nádrže vyčistili. Po prvýkrát sme separovali odpad už počas zberu. Vrecia sme mali samostatne na papier, plasty a zmiešaný odpad,“ priblížila akciu riaditeľka OOCR Region Liptov Darina Bartková.

Environmentálna akcia pokračuje aj v sobotu 17. apríla. „Odpad stačí zanechať na označených kopách, ktoré sme vytvorili s dobrovoľníkmi dnes, jeho vývoz je naplánovaný po víkende,“ doplnil spoluorganizátor a dobrovoľný strážca prírody Anton Považský.

Pri tragickej dopravnej nehode vyhasol život 33-ročného muža, nezvládol prejazd zákrutou (foto)

10.5.2021 (Webnoviny.sk) - Nitrianski dopravní policajti objasňujú okolnosti tragickej dopravnej nehody, pri ktorej na ceste medzi obcami Nové Sady a Šurianky v okrese Ni...

Viac k témam: Čistenie Liptovskej Mary, odpad
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer dvesto dobrovoľníkov čistilo okolie Liptovskej Mary od smetí, akcia ešte neskončila © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*