Taliansky premiér Mario Draghi navrhol svoju rezignáciu, prezident Mattarella ju však odmietol prijať

14. júla 2022

14.7.2022 (Webnoviny.sk) –

    • Aktualizované 14. júla o 21.16 hod.

Taliansky premiér Mario Draghi vo štvrtok večer navrhol prezidentovi Sergiovi Mattarellovi svoju rezignáciu. Stalo sa tak po tom, čo koaličné Hnutie piatich hviezd odmietlo podporiť vládny návrh zákona o ekonomickej pomoci pre rodiny a podniky.

Väčšina národnej jednoty, ktorá udržiavala túto vládu od jej vytvorenia, už neexistuje,“ uviedol Draghi predtým, ako išiel za prezidentom ponúknuť svoju rezignáciu.

Taliansky prezident Sergio Mattarella napokon odmietol prijať rezignáciu premiéra Maria Draghiho. Poveril ho, aby zistil, či jeho vláda dokáže v parlamente získať väčšinu. Podľa štátnej televízie by sa Draghi mohol na parlament obrátiť na budúci týždeň, zrejme v stredu.

Bolo teda len na prezidentovi, či premiérovu rezignáciu prijme alebo odmietne. Ak sa vládna kríza rýchlo nevyrieši, Mattarella by mohol rozpustiť parlament a otvoriť tak cestu predčasným voľbám. Tie by sa mohli konať už v septembri. Parlamentné voľby by sa pritom v riadnom termíne mali konať na jar.

Vláda národnej jednoty na čele s Draghim úraduje od februára 2021.

Viac k témam: Finančná pomoc, Návrh zákona, Rezignácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansky premiér Mario Draghi navrhol svoju rezignáciu, prezident Mattarella ju však odmietol prijať © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*