Theresa Mayová chce dostať Britániu z mŕtveho bodu, lídra labouristov vyzvala k dohode o brexite

5. mája 2019

LONDÝN 5. mája (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala lídra labouristov Jeremyho Corbyna, aby sa dohodli na podmienkach brexitu. Politička tak urobila v novinách Mail on Sunday.

Dohodnime sa. Musíme nájsť spôsob, ako sa dostať z mŕtveho bodu,“ vyjadrila sa premiérka.

Britská vládna Konzervatívna strana predtým uviedla, že je pripravená spraviť v súvislosti s brexitom kompromisy. Rozhodla sa tak po štvrtkových komunálnych voľbách v Anglicku a v Severnom Írsku, kde prišla celkovo o viac ako 1300 kresiel. Stratu vo voľbách utrpela aj opozičná Labouristická strana.

Takmer tri roky po tom, čo Briti v referende tesne schválili odchod z Európskej únie, nie je známy dátum ani podmienky brexitu. So vzniknutou situáciou nie sú spokojní voliči ani jedného z politických spektier. Obe strany plánujú počas budúceho týždňa niekoľko stretnutí, počas ktorých chcú dohodnúť podmienky brexitu.

Kráľovná Alžbeta II. sa mimoriadne prihovorila k národu (video)

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. sa v nedeľu večer v súvislosti s koronavírusom prihovorila národu, kt...

Viac k témam: Brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Theresa Mayová chce dostať Britániu z mŕtveho bodu, lídra labouristov vyzvala k dohode o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*